Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Promocja

Taśma Pakowa

Pozwala szybko i wygodnie zabezpieczać wszelkiego typu paczki przed przypadkowym otwarciem się i rozsypaniem ich zawartości. Taśma pakowa z jednej strony pokryta jest mocnym klejem, dlatego stanowi bardzo prosty i wydajny sposób na zabezpieczanie przesyłek oraz kartonów. Może być wykonana z wielu różnych materiałów – na rynku dostępne są taśmy pakowe z PCV, akrylu, polipropylenu, PVC. Dużą popularnością cieszą się także ekologiczne taśmy ze specjalnego papieru. Wystarczy dobrać taśmę klejącą dopasowaną do aktualnych potrzeb, aby w ekonomiczny i skuteczny sposób zakleić dowolne opakowanie.

Taśma pakowa – charakterystyka

Samoprzylepna taśma pakowa wyróżnia się prostotą zastosowania i uniwersalnością. Profesjonalne taśmy klejące nie przerywają się, są wydajne, mocne i odporne na zarysowania. Nie niszczą się pod wpływem promieni UV, mogą być stosowane także w niskich temperaturach.

Rodzaj taśmy zawsze warto dobierać do cech produktów, które chcemy zapakować. Inna taśma pakowa sprawdzi się do lekkich, a inna do ciężkich paczek. Znaczenie mają także warunki, w których taśma będzie „pracować”. Do przesyłek i towarów ułożonych na paletach należy wybierać taśmy bardzo mocne i odporne na czynniki zewnętrzne.

Taśmy polipropylenowe (PP)

Jest to najpopularniejszy rodzaj taśmy pakowej. Jej wyróżnikiem jest przezroczystość i dość duża rozciągliwość. Taśma pakowa PP jest odporna na promienie UV, dlatego dobrze sprawdzi się na czas dłuższej podróży lub magazynowania na zewnątrz.

Taśma z polichlorku winylu (PVC)

Taśma pakowa PVC nie jest rozciągliwa, jest odporna na wilgoć i bardzo cicho pracuje (tzw. cicha taśma). Można ją opisywać, dlatego doskonale sprawdza się do znakowania produktów. Jest dedykowana przede wszystkim do zabezpieczania ciężkich i dużych opakowań.

Taśma akrylowa

Taśmy akrylowe sprawdzają się do zabezpieczania lekkich kartonów oraz opakowań foliowych. Można je wykorzystać do zaklejania kopert oraz innych zastosowań biurowych lub domowych. Ich dużą zaletą jest bogata kolorystyka i niewygórowana cena, a wadą spadek kleistości przy niskiej temperaturze.

Taśma kauczuk naturalny (klej solvent)

Ta uniwersalna taśma pakowa wyróżnia się wysoką siłą klejenia, dlatego można ją stosować w niekorzystnych warunkach zewnętrznych (nie traci swoich właściwości przy niskich i wysokich temperaturach, jest odporna na wilgoć i zapylenie). Dobrze sprawdzi się do pakowania przesyłek i towarów przed dłuższym transportem, można ją stosować także na potrzeby magazynowania.

Taśma kauczuk syntetyczny (klej HOT-MELT)

Jest to taśma pakowa wyróżniająca się dużą siłą początkową klejenia. Doskonale przykleja się do powierzchni, dlatego można ją wykorzystać do małych i średnich opakowań (kartony, opakowania foliowe). Nie traci właściwości w wysokich temperaturach, ale jej przyczepność osłabia się przy niskiej temperaturze, dlatego nie jest zalecana do zabezpieczania paczek magazynowych na zewnątrz.

Taśma papierowa (ekologiczna)

Taśma ekologiczna powstaje ze specjalnego papieru KRAFT, który można poddać recyklingowi wraz z kartonowym opakowaniem. Jest wygodna w użyciu, ponieważ można ją przerywać ręcznie, cicho pracuje i dobrze się klei. Doskonale sprawdzi się do opisywania opakowań.

Taśma pakowa – zastosowanie

Odpowiednio dobrana taśma pakowa pozwala na szybkie i wydajne zabezpieczanie wszelkiego typu opakowań papierowych, tekturowych oraz foliowych. Najczęściej wykorzystuje się ją do sklejania kartonów, paczek, przesyłek, kopert oraz większych ładunków przeznaczonych do przewożenia na paletach. Znajduje szerokie zastosowanie w sklepach internetowych i firmach wysyłkowych, firmach kurierskich, magazynach, biurach oraz domach prywatnych.

Taśma pakowa – nasza oferta

Oferujemy szeroki wybór mocnej taśmy pakowej o różnych wymiarach przeznaczonej do zastosowania profesjonalnego i prywatnego. Wśród asortymentu posiadamy m.in. taśmy akrylowe, cicho pracujące (z PVC), z kauczuku naturalnego oraz ekologiczne taśmy z papieru KARB. Polecamy uniwersalną taśmę bezbarwną i brązową oraz bogatą gamę taśm kolorowych (m.in. czerwone, żółte, zielone, niebieskie czy pomarańczowe). Każda oferowana taśma pakowa jest mocna, odporna na rozerwanie oraz zadrapanie i doskonale sprawdzi się w różnych warunkach zewnętrznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl