Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Promocja

Folia do sianokiszonki

Oferujemy szeroki wybór wydajnych bel z folią do owijania sianokiszonki. Rozciągliwa, wielowarstwowa folia do sianokiszonki pomaga przygotowywać i przechowywać odżywczą paszę objętościową. Baloty własnej produkcji pozwalają ekonomicznie i bezpiecznie rozplanować dawki żywieniowe dla bydła mięsnego oraz mlecznego. Bardzo ważne jest jednak ich prawidłowe owinięcie folią, aby stworzyć wewnątrz warunki beztlenowe. Dzięki temu powstają bakterie kwasu mlekowego, które wyzwalają proces fermentacji i przetwarzają składniki zawarte w roślinach na lepiej przyswajalne przez bydło. Profesjonalna folia do sianokiszonki musi być bardzo trwała, ponieważ wystarczy jej drobne uszkodzenie, aby do wnętrza beli przedostał się tlen – efektem byłoby pleśnienie i gnicie paszy.

Dostępna w naszej ofercie biała, czarna i kolorowa folia do sianokiszonki jest rozciągliwa i bardzo mocna. Doskonale sprawdza się do maszynowego owijania balotów i jest w stanie je odpowiednio zabezpieczyć nawet na kilkanaście miesięcy.

Folia do sianokiszonki – charakterystyka

Profesjonalna folia do sianokiszonki wyróżnia się na tle klasycznej folii stretch przeznaczonej do zabezpieczenia ładunków wielkogabarytowych i towarów na paletach.

Dobra folia do sianokiszonki:

  • jest rozciągliwa i mocna – nie może pękać podczas maszynowego owijania balotów z karmą lub ulegać uszkodzeniom mechanicznym,
  • jest odporna na działanie czynników atmosferycznych – balety najczęściej są przechowywane na zewnątrz, dlatego folia musi być odporna na mróz, deszcz i grad,
  • chroni paszę przed wysychaniem – musi być odporna na promienie UV,
  • powinna zabezpieczać sianokiszonkę przed przenikaniem do wewnątrz wody deszczowej, która osłabiałaby działanie bakterii produkujących kwas mlekowy,
  • powinna być bezpieczna dla środowiska (umożliwiać recykling).

Folia do sianokiszonki – jak wybrać?

Dobrej jakości folia do sianokiszonki ułatwia przygotowywanie paszy objętościowej bogatej w cenne dla bydła składniki odżywcze. Pozwala bezpiecznie przechowywać baloty w różnych warunkach atmosferycznych, bez obaw o stopniową utratę właściwości.

Warto wybierać profesjonalną folię do sianokiszonki, która jest odporna na zerwanie podczas owijania, wytrzymała i dokładnie przywiera do beli. Musi być na tyle mocna, aby twarde łodygi roślin (np. lucerny) nie przebiły powierzchni. Najlepiej sięgać po folię dopasowaną do różnego typu owijarek.

Podczas wyboru folii do sianokiszonki bardzo ważną cechą jest jej kleistość, która bezpośrednio wpływa na szczelność materiału. Dedykowana folia dla rolnictwa powinna posiadać na zewnętrznej stronie warstwę poliizobutylenu (PIB), który gwarantuje, że owinięty balot będzie idealnie hermetyczny. Najlepsze są folie 5-warstwowe.

Folia do sianokiszonki – jaki kolor?

Do zastosowań w gospodarstwach rolnych nie zaleca się stosowania folii bezbarwnej dedykowanej do palet. Kolorowa folia do sianokiszonki posiada barierę UV i odpowiednią kleistość. Należy także wziąć pod uwagę, że przez przezroczystą folię zwierzęta widziałyby paszę. To mogłoby powodować problem z ptakami, dzikimi zwierzętami (np. sarnami) oraz bydłem (gdy bele są ułożone przy pastwisku).

Różne kolory folii do sianokiszonki pozwalają rolnikom zastosować wyraźne rozróżnienie pomiędzy paszą przygotowywaną z kolejnych pokosów. Biały odcień najlepiej zastosować przy pierwszym zbiorze, ponieważ pasza będzie narażona na przegrzewanie podczas letnich upałów. Czarna folia do sianokiszonki zalecana jest do ostatnich pokosów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl